2012-07-17

MB-TT50 najlepsza w swojej klasie!

Fasada MB-TT50 firmy Aluprof została poddana badaniom na wytrzymałość w The Centre for Window and Cladding Technology w Wielkiej Brytanii. System przeszedł testy wzorowo!

 

Fasada MB-TT50 jest systemem słupowo-ryglowym, w którym zostało zastosowane nowe podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń. Dzięki temu pozwala on na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych o wyjątkowej wytrzymałości i izolacji termicznej. Szereg dostępnych w systemie MB-TT50 profili i akcesoriów nadaje fasadzie dużą elastyczność w zakresie wykonywanych rodzajów zabudowy, wpływa na wysoką estetykę elewacji oraz pozwala zoptymalizować zużycie materiałów. W fasadach tego systemu można stosować różnego rodzaju drzwi i okna, na jego bazie przewidziane jest także wdrożenie rozwiązań przeciwpożarowych oraz antywłamaniowych.

 

Specjalny kształt profili oraz zespół dopasowanych do nich izolatorów i uszczelek gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych parametrów technicznych przy jednoczesnym obniżeniu pracochłonności procesów produkcji i montażu; konstrukcja posiada 3-poziomowy, kaskadowy system odwodnienia i odpowietrzenia. Wszystko to sprawia, że system ten sprawdza się w najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

 

Parametry techniczne fasady MB-TT50 potwierdzone zostały już wcześniej przez Instytut Techniki Budowlanej, który na podstawie badań ITT uznał jej zgodność z europejską normą EN-13830. Tym razem brytyjski Instytut sprawdził fasadę w testach dynamicznych oraz uderzeniowych w dwóch opcjach konstrukcji nośnej: opartych na połączeniach typu słup-rygiel oraz rygiel-rygiel. Wzorowe wyniki potwierdziły ponadnormatywne parametry systemu. Obecnie jest on w Wielkiej Brytanii najlepszy w swojej klasie pod względem szczelności, a także izolacyjności termicznej.

 

System MB-TT50 wykorzystany został w kilku realizowanych aktualnie inwestycjach. Są wśród nich m. in. obiekty wyższych uczelni: prestiżowy budynek dydaktyczno-koncertowy Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Estoński Uniwersytet Technologiczny. Inną realizacją, którą warto wymienić jest budynek mieszkalny w Berlinie, powstający w technologii pasywnej.