2009-03-03

Uwaga na próby sprzedaży podróbek produktów ALUPROF S.A.

W związku z pojawiającymi się informacjami o próbach sprzedaży tzw. „podróbek” niektórych naszych kształtowników i akcesoriów publikujemy specjalne oświadczenie Zarządu ALUPROF S.A. w tej sprawie.

Szanowni Państwo,

ALUPROF S.A. jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży aluminiowych systemów do produkcji okien, drzwi, fasad, witryn itp. Nasza pozycja na rynku jest efektem wielu lat pracy zespołu inżynierów i handlowców oraz poniesienia znacznych kosztów inwestycji związanych z opracowaniem i wdrażaniem konstrukcji, prowadzeniem procesów badawczych i aprobacyjnych. W ostatnim czasie dotarły do nas informacje o próbach sprzedaży tzw. „podróbek” niektórych naszych kształtowników i akcesoriów. Są to produkty, które naruszają prawa patentowe lub też prawo do znaku firmowego.

W związku z powyższym oczekujemy od wszystkich Klientów stosujących nasze aluminiowe systemy budowlane aby zaopatrywali się wyłącznie w nasze oryginalne elementy systemowe. Informujemy, że wykorzystanie produktów będących wynikiem kradzieży naszej myśli technicznej będzie ścigane zarówno środkami prawnymi jak też innymi np. poprzez odbieranie autoryzacji i praw do dalszych zakupów firmom wykonawczym, napiętnowanie poprzez media użytkowników ww. produktów na różnych etapach procesu budowlanego itp.

Z poważaniem

Zarząd ALUPROF S.A.