Obiekty

Tworzymy

z aluminium

Obiekty

Nowa odsłona

tradycyjnego designu

Obiekty

Tradycyjny wygląd

w nowoczesnym wydaniu

Targi
Systemy przeszklonych ścian działowych
Ściany bezszprosowe przeciwpożarowe MB-78EI w klasach EI30 i EI60
Obiekty

Miliony m2

doświadczenia w aluminium

Targi

Pierwsze
polskie rolety

z certyfikatem Instytutu Domów
Pasywnych w Darmstadt

Banner Image 1

3000 m² świetlików
w Galerii Wroclavia

dedykowane rozwiązania Aluprof

Obiekt: Galeria Wroclavia

Pollard Street, Manchester 2012

Systemy energooszczędne

nowy standard w budownictwie

Certyfikat Breem Excellent: Pollard Street, Manchester 2012

Sky Tower

Systemy fasadowe Aluprof

212 m wysokości

Obiekt: Sky Tower, Wrocław 2012

Banner Image 1

Bezpieczny

i ciepły dom

Budynek prywatny

Banner Image 1

Kreujemy przestrzeń

tworzymy formę

Obiekt: Centrum Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego

Budownictwo pasywne i energooszczędne

Obecnie popularne stało się projektowanie obiektów samowystarczalnych, pozyskujących energię i wodę z otoczenia oraz będących integralnym elementem tkanki miejskiej. Aluminium jest nowoczesnym materiałem, który znakomicie wpisuje się w obecne trendy budownictwa ekologicznego. W ofercie Aluprof dostępnych jest wiele rozwiązań z zakresu aluminiowej stolarki energooszczędnej, które z powodzeniem spełniają nawet warunki budownictwa pasywnego, zarówno dla budownictwa jednorodzinnego jak i komercyjnego. Aluminiowa stolarka energooszczędna jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania nowoczesnego budownictwa.

Istotą budownictwa pasywnego jest zminimalizowanie strat energii. Duże znaczenie ma tu każdy etap, począwszy od wyboru odpowiedniej działki, projektu, po wykonanie najdrobniejszych, zdawać by się mogło, prac jak chociażby wstawienie parapetów. Domy pasywne to domy przede wszystkim znakomicie izolowane i zabezpieczone przed utratą ciepła. Wybór okien do domów pasywnych nie może więc być przypadkowy. 

Budynek pasywny ma niskie zapotrzebowanie na energię wykorzystywaną do jego ogrzewania. Budynki pasywne w ciągu roku zużywają nie więcej niż 15 kWh/m.  Poziom zużycia energii pierwotnej w takim budynku nie może przekroczyć 120 kWh/m²rok dla wszystkich potrzeb energetycznych. Tymczasem w obecnie wznoszonych budynkach mieszkalnych zużycie energii tylko na potrzeby grzewcze to nawet 120 kWh/(m²rok) Zapotrzebowanie na energię w budownictwie pasywnym jest zatem ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnym. 

budownictwo_pasywne_700

Cała zewnętrzna warstwa budynku pasywnego jest nieprzepuszczalna dla powietrza. Natomiast współczynnik przenikania ciepła U ścian musi być mniejszy niż 0,15 W/(m²K). Ważnym elementem takiego domu są okna, przez nieszczelną stolarkę bowiem może uciekać z naszego domu aż 30% energii. Dlatego dopuszczalny współczynnik przenikania ciepła w ich przypadku nie powinien przekroczyć Uw= 0,80 W/(m²K). Dom pasywny często jest wyposażony w gruntowy wymiennik ciepła i rekuperator. Coraz bardziej popularne są także kolektory słoneczne. 

Tym co może zaskakiwać w konstrukcji domów pasywnych jest duża liczba przeszkleń, zarówno w postaci okien, jak i szklanych fasad. Szklane powierzchnie w takich budynkach umieszcza się głównie od strony południowej. Od północy natomiast ogranicza się je do minimum – tu bowiem zysk ciepła z promieni słonecznych jest zwykle dość niski. Obecnie okna do domów energooszczędnych znacznie ograniczają straty ciepła i jednocześnie pozwalają na maksymalne doświetlenie wnętrz światłem naturalnym. Dodatkowo można dzięki nim zyskać bezpłatną energię słoneczną, która ogrzeje pomieszczenia. W celu uniknięcia nadmiernego nasłonecznienia i nagrzania pomieszczeń zalecane są rolety zewnętrzne marki Aluprof, które wpływają pozytywnie na termikę w domu.

W ofercie firmy Aluprof znajdują się aluminiowe drzwi do domów pasywnych, aluminiowe okna energooszczędne, rolety zewnętrzne, a także systemy fasadowe, które coraz częściej znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkalnym.

Więcej informacji o budownictwie pasywnym i energooszczędnym na stronie Dom pasywny - dom.aluprof.euDo pobrania


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z życia firmy, oferty, promocje, zapisz sie do newslettera.

Aluprof S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała
tel.: +48 (33) 819 53 00
fax: +48 (33) 822 05 12
e-mail: aluprof@aluprof.eu
Zakład w Opolu
ul. Gosławicka 3
45-446 Opole 
tel.: +48 (77) 400 00 00
e-mail: aluprof@aluprof.eu
Zakład w Goleszowie
ul. Przemysłowa 10
43-440 Goleszów
tel.: +48 (33) 483 20 10
e-mail: aluprof@aluprof.eu
 
KRS: 0000106225 | NIP: 547-02-42-884 | Kapitał zakładowy/wpłacony: 4 028 350 PLN,-
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Firma Wiarygodna Finansowo
EU GRANTS

DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY
W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013.

Realizacja: Lizard Media